#hotnews #wrzucnaSPOTkaj #dzialajwSPOTkaj

SPOTkaj jest odpowiedzią na poczucie izolacji, którą odczuwamy po zamknięciu się w czterech ścianach przez ponad rok.

SPOTkaj ma nam dać szansę na odświeżenie kontaktów towarzyskich oraz na odnalezienie radości z wyjścia do ludzi.

SPOTkaj to regularne wydarzenia: koncerty, warsztaty, tańce, spotkania tematyczne, pchle targi…

Nasz pomysł jest prosty. By go zrealizować, robimy zrzutkę! Sypnij groszem i wraz z nami twórz SPOTkaj

Ponadto, zapraszamy Cię do współpracy !

Zapraszamy przedstawiciel(k)i organizacji pozarządowych, biznesu, instytucji publicznych, liderów i liderki grup nieformalnych, artystów/artystki, aktywistki/aktywistów, freelancerów… i każdą osobę chętną do współtworzenia miejsca SPOTkaj!

Przeczytaj o SPOTkaj poniżej. Chcesz być częścią akcji?

» Napisz: marta.kosinska@fundacjarc.org.pl

» Zadzwoń: +48 573 910 212

Sprawdź dział POSZUKUJEMY CIEBIE pod galerią zdjęć.

Nic w ostatnich latach nie spowodowało tak silnego, fizycznego dystansu, jak pandemia COVID-19. Nic innego nie wywołało przerażającej samotności u osób mieszkających samodzielnie, a u rodziców – bezradności, niepokoju i depresji. Lęk o to, co wydarzy się jutro, jest codziennym intruzem milionów ludzi. Pandemia wlała więc do kalendarzy wodospady niepokoju, jednocześnie zabierając możliwość odreagowania stresu i radzenia sobie w taki sposób, jak robiliśmy to dotychczas.
Cztery ściany, powtarzalność i komputer. Większość z nas musiała swoje życie przenieść w świat wirtualny. Pracujemy i uczymy się przed ekranem laptopa w domu, który kiedyś służył jako miejsce odpoczynku, a dziś jest kulą śnieżną trosk i stresów. Kontakty z innymi musieliśmy silnie ograniczyć. Nasze obecne życie „społeczne” jest namiastką tego, co było możliwe kiedyś. Jesteśmy głodni kontaktu.
Zespół Fundacji RC intensywnie pracuje nad nowym, interaktywnym projektem animacyjnym, który ożywi ducha miejsca, dzięki Twojej inwencji, pomysłom i inicjatywie. Projekt pozwoli kilkuset osobom dziennie zyskać zadowolenie i uśmiech płynący z przebywania wśród ludzi. W miejsce odizolowania wkroczy nawiązywanie relacji. Stworzymy razem realne, bezpieczne, wspólne miejsce. Mamy dla niego przestrzeń na mapie Gdańska. Będziemy mogli spędzać tam, w towarzystwie nowych (i starych) twarzy, czas, który wolno płynie. Wyobcowanie zmienimy w obecność, pasywność zastąpimy faktycznym współdziałaniem. Dni będą urozmaicone. Damy ludziom czas radości i spokoju. Jak?

SPOTkaj to plac spotkań.

Rozległy dziedziniec zabytkowego Pałacu Uphagena w Gdańsku-Wrzeszczu zmieniamy w dostępną dla wszystkich przestrzeń pełną muzyki i kultury, rozmów i zabawy.
Girlandy świetlne, lampiony, kino pod niebem, w czwartki na scenie kwartet smyczkowy, w każdą sobotę o 11:00 animacja zabaw dla dzieci (rodzice na leżakach korzystają ze słońca). Słychać afrykańskie rytmy teatru perkusyjnego, w powietrzu akrobacje, a na ziemi fireshow. W tygodniu warsztaty – razem z chętnymi 9 czerwca budujemy meble z palet – z przeznaczeniem na nasz wspólny dziedziniec. Rowerzyści, tak jak w zeszłym roku, chętnie wjeżdżają wprost ze ścieżki rowerowej na teren SPOTkaj, bo dziś pchli targ, a zaraz po nim nauka samodzielnego naprawiania rowerów. Miejsce debat i konferencji na 100 osób, pod niebem. Festyn organizacji pozarządowych. Warsztaty teatralne dla młodzieży. W ten piątek z głośników dobiegają znane dźwięki: disco dla seniorów. W sobotę będzie ciszej, bo turniej szachowy. Jeszcze dużo by wymieniać. Wyprzedaż garażowa. Dyskusyjny klub książki. Targi produktów ekologicznych. Warsztaty artystyczne. Harmonogram napięty jak silne struny. Poza dziedzińcem będzie jeszcze część wspólna atrakcji: prawdziwa, najlepsza w mieście: lemoniada.

Zespół Fundacji RC wielokrotnie organizował spotkania, imprezy, warsztaty na placu. Wiemy, jak to robić.

To, co do tej pory było okazjonalne, zmienimy w regularne. Stwórz z nami harmonogram bogaty w wydarzenia. Nowy punkt SPOTkaj na mapie Wrzeszcza będzie tętnić życiem od czerwca do końca września.

POSZUKUJEMY CIEBIE:

• jeśli reprezentujesz biznes, który chce być stałym partnerem SPOTkaj i współtworzyć to miejsce;

• jeśli działasz w organizacji pozarządowej lub grupie nieformalnej, które chcą razem z nami budować harmonogram i kształt wydarzeń;

• jeśli reprezentujesz instytucję chętną do partnerskiego współtworzenia SPOTkaj lub wpisania swoich wydarzeń w kalendarz SPOTkaj;

• jeśli masz doświadczenie w organizacji wydarzeń otwartych i widzisz siebie w roli koordynatora/ki poszczególnych obszarów lub całego SPOTkaj;

• jeśli jesteś artystą/artystką;

• jeśli jesteś animatorem/animatorką kultury;

• jeśli chcesz być wolontariuszką/wolontariuszem przy organizacji i obsłudze wydarzeń w SPOTkaj;

• jeśli masz pomysły i chcesz je zrealizować!

• jeśli masz pasję i chcesz się nią dzielić z innymi!

• jeśli SPOTkaj Cię zainteresował i chcesz wiedzieć, jak możesz się włączyć w akcję.

Napisz: marta.kosinska@fundacjarc.org.pl lub zadzwoń: +48 573 910 212.

#działajwSPOTkaj