Regularnie wspieramy gdańskie organizacje pozarządowe. Pomagamy w powstaniu, zarejestrowaniu i późniejszym funkcjonowaniu NGO między innymi poprzez specjalistyczne, bezpłatne doradztwo i szkolenia.

Aby skorzystać z usług Centrum, skontaktuj się z jego Koordynatorką: katarzyna.wojdylo@fundacjarc.org.pl

To z tej kategorii usług Centrum organizacje korzystają najchętniej. Ten dział obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny pomocy. W swojej ofercie mamy:

Doradztwo projektowe i fundraisingowe dla NGO – podczas konsultacji z doradcą uzyskasz wsparcie w zakresie pozyskiwania środków na działania i rozwój organizacji, tworzenia wniosków grantowych i strategii fundraisingowych, a także porady na temat naborów wniosków do konkursów grantowych.

Standardowe doradztwo formalno-prawne dla NGO i grup nieformalnych – jego celem jest pomoc przy:

• rejestracji organizacji w bazie KRS, wprowadzaniu zmian formalnych w statutach NGO,
  • konsultacje uchwał,
  • konsultacje zagadnień związanych z RODO,
  • pomoc w przejściu ścieżek postępowania prawnego realizowanego w zależności od potrzeb podmiotu, np. w pozyskiwaniu lokalu do użytku organizacji.

Doradztwo prawne dla NGO dotyczące spraw bieżących – realizowane jest z uwzględnieniem bieżących zmian w ustawodawstwie spowodowanych pandemią koronawirusa (np. zebrania walne online itp.).

Doradztwo księgowo-kadrowe dla NGO – nasze specjalistki udzielają konsultacji na temat zatrudniania w NGO, rozliczania i tworzenia sprawozdań z projektów, dekretowania dokumentów księgowych, polityki rachunkowości i kwestii kadrowo – płacowych, a także na wiele innych tematów, które są odpowiedzią na bieżące zapytania NGO.

To spotkania i indywidualne konsultacje skierowane do organizacji pozarządowych. W ramach punktu przygotowywany i wysyłany jest również newsletter, prowadzona jest baza NGO, a także działania promocyjne realizowane za pomocą profilu na portalu społecznościowym http://www.facebook.com/FundacjaRC/, na którym  umieszczane są istotne informacje dla III sektora.

To działania dostosowywane do potrzeb wynikających z analizy poszczególnych organizacji pozarządowych.

Szkolenia specjalistyczne są tworzone dla zespołu konkretnej instytucji, w odpowiedzi na ich szczególne zapotrzebowanie. Organizacja określa tematykę, zakres, cele i ma możliwość wyboru prowadzącego. Zadanie realizowane jest na zasadzie pakietu szkoleniowego, bez wyszczególnionych kosztów.

Szkolenia oraz spotkania informacyjne dotyczące wszystkich ważnych dla organizacji kwestii np. przygotowywania i rozliczania dotacji,  ogłaszania i rozliczania otwartych konkursów ofert, przetwarzania danych osobowych,  zmian w ustawach itp

Mentoring kryzysowy odpowiada na potrzeby wywołane pandemią koronawirusa i zmianami, które podczas niej nastąpiły. Mentoring ma pomóc m.in. przekwalifikować oferty organizacji, walczyć z wypaleniem oraz bezradnością pracowników. Oferta jest realizowana przez doświadczoną psycholożkę, superwizorkę i trenerkę organizacji pozarządowych.

Udostępniamy adres Fundacji do rejestracji Państwa organizacji, a także obsługi jej korespondencji. Użyczamy gabinety i salę szkoleniową oraz szafki do przechowywania dokumentów i niezbędnych rzeczy. Obecnie Wirtualne Biuro obsługuje blisko 80 różnych organizacji pozarządowych! Przeczytaj więcej.

Od 2020 roku tablica reklamowa przy alei Grunwaldzkiej 5 umożliwia organizacjom pozarządowym promowanie swoich wydarzeń przy głównej arterii komunikacyjnej w gdańskim Wrzeszczu. Dziennie przejeżdża przy tablicy około 45 tysięcy samochodów, a także setki rowerzystów! Do końca 2021 roku usługa wywieszenia plakatu na tablicy jest bezpłatna! Sprawdź szczegóły.

To szansa na weryfikację prowadzonych przez organizacje projektów pod względem merytorycznym i finansowym. Audyt przeprowadzają niezależni eksperci i kończy się on raportem z rekomendacjami. Usługa wykonywana jest na wniosek organizacji pozarządowej i jest bezpłatna.

Formularz zgłoszeniowy dla organizacji: https://forms.gle/K1AE7S8D3BxKDwwi9

To przestrzeń, którą organizacje pozarządowe mogą wykorzystać do nagrań streamingów, konferencji, podcastów, szkoleń, spotkań online i innych. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem: lampami doświetlającymi, kamerami streamingowymi oraz do nagrań i profesjonalnymi mikrofonami (stacjonarnym i bezprzewodowymi). W podstawowym montażu materiału pomogą  pracownicy Fundacji.

Gdańskie Centrum Organizacji Pozarządowych

Okres realizacji