Niezbędnik współpracy | Cykl szkoleniowy | Nabór dla grupy II

Rozpoczynamy nabór na kolejny cykl szkoleń z serii „NIEZBĘDNIK WSPÓŁPRACY”. To skrócony cykl szkoleń dla przedstawicieli organizacji pozarządowych poświęcony rozwojowi kompetencji i wiedzy z zakresu współpracy z administracją publiczną. Kurs realizowany jest w formule dwóch 2-dniowych zjazdów. I Zjazd dla grupy II odbędzie się już 27-28 maja w Hotelu „Pod Orłem” w Kartuzach.

„NIEZBĘDNIK WSPÓŁPRACY” to 4 kluczowe komponenty:

1. PRAWNY
    Z którego dowiesz się: jak stanowi się prawo w Polsce, kto to robi, jak aktywny obywatel może uczestniczyć w tym procesie, jakie są skuteczne narzędzia współpracy z organami administracji publicznej.
  2. ANALIZY DANYCH
    Z którego dowiesz się: jak weryfikować informacje, jak je analizować i przetwarzać, aby były one naprawdę przydatne.
  3. EKONOMICZNY
    Z którego dowiesz się: jak zasady ekonomii funkcjonują w mikro i makro skali, jakim regułom organizacji pracy i zarządzania podlegają różne podmioty, jakie są elementy analizy finansowej i strategicznej.
  4. PROMOCYJNY
    Z którego dowiesz się: jak dotrzeć do odbiorców oraz ich zaangażować, jak zwiększać rozpoznawalność działań, zyskiwać wiarygodność i zaufanie do tego, co robi nasza organizacja.

Poprzez udział w przyspieszonym kursie przedstawiciele/ki organizacji pozarządowych z  województwa pomorskiego będą mieli/ały okazję:

• przekonać się, jakimi narzędziami faktycznie dysponuje aktywny obywatel;
  • poznać zasady, według których funkcjonuje administracja publiczna;
  • dowiedzieć się, jak rzetelnie zbierać argumenty na poparcie ważnych problemów społecznych;
  • dowiedzieć się, jak nawiązywać kontakty i budować sieć partnerów.

Aby wziąć udział w kursie należy:
1. Zapoznać się z regulaminem rekrutacji.
2. Do 20 maja 2022 zarejestrować się poprzez
formularz online lub edytowalny formularz szkoleniowy (który należy wysłać na adres antonina.paplinska@fundacjarc.org.pl)
3. Przesłać wypełnione oświadczenie na adres antonina.paplinska@fundacjarc.org.pl

Pobierz regulamin rekrutacji
Pobierz formularz szkoleniowy
Pobierz oświadczenie

Liczba miejsc ograniczona

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Warunkiem ukończenia „Niezbędnika” jest uczestniczenie w minimalnie 75% sesji szkoleniowych oraz min. 70% z testu zaliczeniowego. Możliwe jest odrobienie nieobecności w ramach zjazdu kolejnej grupy.

Kryterium dostępu na szkolenie jest udział w procesach konsultacyjnych np. rocznych programów współpracy. Takie doświadczenie weryfikowane jest oświadczeniem organizacji, delegującym uczestnika na szkolenie i stanowiącym załącznik do poniższej informacji.

Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER działanie 2.16.