Projekt finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO WER działanie 2.16

Celem głównym projektu „Pozarządowi eksperci ds. stanowienia prawa” jest wsparcie udziału 150 przedstawicieli/ek organizacji pozarządowych z terenu 3 województw:

– zachodniopomorskiego (Pracownia Pozarządowa),

– pomorskiego (Fundacja RC; Pomorska Sieć COP),

– warmińsko-mazurskiego (Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych)

w procesach stanowienia prawa, w tym przede wszystkim prawa krajowego. Projekt będzie prowadzony w okresie luty 2022 – styczeń 2023. Jego realizacja obejmuje przede wszystkim krótkie kursy szkoleniowe dla przedstawicieli/ek NGO.

Łącznie będzie to 15 edycji 4-dniowych kursów, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z tematyką dotyczącą:

SYSTEMU PRAWNEGO, czyli m.in.: jak i kto stanowi prawo w Polsce, jak aktywny obywatel może uczestniczyć w tym procesie, jak współpracować z organami administracji publicznej.

Chcesz zmieniać rzeczywistość? Powiemy Ci kto i według jakich zasad ją kształtuje.

GROMADZENIA i ANALIZY DANYCH, czyli m.in.: jak weryfikować informacje, jak je analizować i przetwarzać aby były one przydatne dla procesu stanowienia prawa.

Chcesz znajdować rozwiązania problemów? Powiemy Ci jak i gdzie szukać przyczyn.

EKONOMII, czyli m.in.: jak zasady ekonomii funkcjonują w mikro i makro skali, jakim regułom organizacji pracy i zarządzania podlegają różne podmioty, jakie są elementy analizy finansowej i strategicznej.

Chcesz dobrze współpracować z innymi sektorami? Powiemy Ci jak rozumieć nie tylko to, co społeczne.

PROMOCJI, czyli m.in.: jak dotrzeć do odbiorców oraz ich zaangażować, jak zwiększać  rozpoznawalność działań, zyskiwać wiarygodność i zaufanie do tego, co i jak robi nasza organizacja.

Chcesz żeby inni zrozumieli dlaczego to co robisz jest ważne? Powiemy Ci, że naprawdę tego potrzebujesz i jak dobrze to zrobić. 😊

Program_szkoleń

Formularz szkoleniowy
Formularz zgłoszeniowy online

Więcej o szkoleniu i rekrutacji:

Szkolenia organizowane przez Fundację RC pod nazwą NIEZBĘDNIK WSPÓŁPRACY (łącznie 2 grupy) będą odbywać się od maja do czerwca 2022 w Hotelu „Pod Orłem” w Kartuzach.

Harmonogram wydarzeń:

GRUPANUMER ZJAZDUDATA
Grupa IZjazd I20-21.05.2022
Zjazd II17-18.06.2022
Grupa IIZjazd I27-28.05.2022
Zjazd II24-25.06.2022

Ponadto wszystkich uczestników, a także inne zainteresowane osoby mamy nadzieję zaprosić do udziału w Forach regionalnych (1 w każdym województwie), w trakcie których będziemy mogli się podzielić naszymi dobrymi praktykami. Całe przedsięwzięcie zwieńczy wydanie stosownej publikacji podsumowującej doświadczenia projektu.