Forum Animatorów Społecznych to grupa ludzi aktywnych świadomie przyjmujących na siebie rolę animatorów i edukatorów społecznych. Tworzą przestrzeń do dialogu oraz współpracy polegającej na wymianie informacji, doświadczeń, wzajemnym wsparciu, poszukiwaniu nowych metod i form animacji. Wierzą w możliwości ludzi, mając na względzie szacunek dla ich tradycji, kultury, tożsamości, wspierają rozwój oraz aktywność społeczności.

SUPERWIZJE DLA ANIMATORÓW — wsparcie grupowe bądź indywidualne prowadzone przez superwizora, będące okazją do wymiany doświadczeń, rozwiązywania bieżących problemów. Spotkania mają na celu możliwość przyjrzenia się z jednej strony przeprowadzonym diagnozom społeczności lokalnej czy doboru narzędzi do procesu animacyjnego, ale także zadbania o komfort animatora (sposób postępowania w trudnych sytuacjach, wskazanie ścieżek samorozwoju oraz poznanie sposobów radzenia sobie ze stresem). Spotkania te mają duże znaczenie w sferze wymiany doświadczeń między animatorami i stanowienia dla siebie wzajemnego wsparcia.

Osoba nadzorująca superwizję

Ewa Batko

Osoba kontaktowa

Małgorzata Sokołowska
malgorzata.sokolwska@fundacjarc.org.pl

Poznaj naszych superwizorów

Urszula Trubacz

Psychoterapeutka w trakcie szkolenia, coach, trenerka

• Założycielka Stowarzyszenia Adelfi, jego Prezeska i główny strateg,
  • Absolwentka nauk o rodzinie, trzech kierunków podyplomowych dotyczących ekonomii społecznej, partycypacji społecznej, superwizji i budowania środowisk lokalnych oraz ogólnomenadżerskich.
  • Stypendystka Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności, licznie nagradzana i wyróżniana m.in. nagrodą marszałka województwa warmińsko – mazurskiego za działalność w zakresie pomocy społecznej.
  • Odpowiedzialna za proces rozwojowy własnego zespołu jak i wspierająca proces innych. Autorka programu wspierającego liderów w subregionie ełckim sieciującego obecnie kilkadziesiąt osób.

Maciej Bielawski
Animator, doradca, ekspert, trener.

• od 17 lat zaangażowany w działania społeczne i rozwój społeczności lokalnych,
  • w 2006 roku absolwent Szkoły Trenerów,
  • w 2009 roku absolwent Szkoły Animatorów Społecznych realizowanej przez Stowarzyszenie CAL,
  • w 2014 roku absolwent Szkoły Trenerów w oparciu o proces grupowy (poziom zaawansowany),
  • w 2015 roku absolwent Szkoły Umiejętności Coachingowych,
  • przeprowadził ponad 20 ewaluacji projektów z obszarów animacji społecznej, edukacji, ekonomii społecznej,
  • w Stowarzyszeniu ESWIP odpowiada za superwizję pracowników, zwłaszcza animatorów, doradców i trenerów.

Dariusz Ignatowicz
Animator, trener, doradca, edukator.

• Z wykształcenia magister nauk prawnych, od 2002 roku związany z NGO,
  • członek zarządu Stowarzyszenia Elbląg Europa, następnie od 2013 Forum Animatorów Społecznych.
  • Pracował jako animator społeczności lokalnych, grup nieformalnych (młodzież, seniorzy), także grup inicjatywnych i PES w ośrodku OWES (od 2012).
  • Prezes podmiotów ekonomii społecznej – Naturalna Żywność sp. z o. o., Spójnik sp. z o. o. Przez 5 lat pracownik Urzędu Miejskiego w Elblągu i Urzędu Marszałkowskiego Warmińsko-Mazurskiego na stanowiskach współpracy z NGO.
  • Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy animacyjnej, absolwent Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, Menagerów NGO PROMENGO, certyfikowany audytor systemu jakości ISO.

Ewaluacja projektu

Marta Urban-Burdalska
Animatorka, psycholożka, trenerka.

• mgr psychologii (od 2005), trener warsztatu umiejętności psychospołecznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (nr licencji 252 – od 2009),
  • przez wiele lat była animatorem społecznym działającym na terenie Olsztyna oraz we wsiach województwa mazowieckiego i podlaskiego,
  • całościowe szkolenie uzupełniające w Polskim Towarzystwie Ewaluacji „Kuźnia ewaluacji” (50h).
  • prowadziła ewaluację projektów szkoleniowych prowadzonych przez Forum Animatorów Społecznych. Były to przede wszystkim projekty edukacyjne oraz animacyjne obejmujące różnorodne grupy,
  • jako trenerka przeprowadza także ewaluację własnych cyklów szkoleniowych i pojedynczych szkoleń.