Najbliższe wydarzenia:

4.02, godz. 18:00
Wieczór poetycki z muzyką na żywo – spotkanie ze Stefanią Stankiewicz
7, 21.02 oraz 7, 21.03, godz. 17:00
Ekologiczne Wieczory Filmowe w Pałacu!
9.02, 2.03, 9.03, godz. 17:00
Let’s talk about ecology – warsztaty z języka angielskiego dla każdego
10.02, godz. 17:00
Zacznij fotograficzną przygodę – warsztaty dla początkujących
każda środa
godz. 10:00 – Sąsiedzkie szydełkowanie od podstaw
każdy czwartek
godz. 10:00 – Sąsiedzkie rękodzieło
godz. 16:30 (do końca lutego)- Herbatki Czwartkowe w Pałacu

Na zajęcia obowiązują zapisy:
SMS-em pod nr tel. 786 923 310
lub na adres e-mail: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl

DOM SĄSIEDZKI w dawnym PAŁACU Ślubów to miejsce, w którym każdy mieszkaniec jest mile widziany! To otwarta do działania przestrzeń dla wszystkich chętnych, niezależnie od wieku.
Miejsce, w którym można miło spędzić czas, realizować swoje pasje i zainteresowania, uczestniczyć w różnych wydarzeniach, ale również zostać ich organizatorem (do czego gorąco zachęcamy!).
To miejsce, które współtworzą sami Mieszkańcy!

Ideą Domu Sąsiedzkiego jest wspieranie rozwoju społeczności lokalnej (w tym przypadku Wrzeszcza, ze szczególnym uwzględnieniem Wrzeszcza Dolnego) i zachęcanie do aktywności społecznej poprzez angażowanie mieszkańców w różnym wieku we wspólne inicjatywy. Wszyscy mają szansę znaleźć tu dla siebie miejsce – albo jako uczestnicy i odbiorcy wydarzeń organizowanych przez Dom Sąsiedzki, albo jako organizatorzy różnych zajęć czy spotkań. Do wspólnego działania można zaprosić przyjaciół, sąsiadów i wszystkich zainteresowanych!

W ramach Domu Sąsiedzkiego organizowane są:
spotkania otwarte o charakterze stałym, np.
– koncerty muzyki klasycznej i kameralnej,
– Klub Mam w Pałacu,
– warsztaty familijne „Domowe eksperymenty”

spotkania konkretnych grup, np.
– grupa hobbystów rysowania „Szkicownik”,
– Klub Seniora Orlen
wydarzenia i imprezy okolicznościowe, np.
–  potańcówki,
– festyny,
– wystawy

Do dyspozycji mieszkanek i mieszkańców udostępniamy kilka wyposażonych sal z zapleczem gastronomicznym oraz sanitarnym, a także dziedziniec ze stałą sceną.

Nad działalnością i funkcjonowaniem Domu Sąsiedzkiego czuwają Menadżerka Domu oraz Animatorka, której zadaniem jest m.in. współpraca ze wszystkim interesariuszami na terenie dzielnicy.

Masz pomysł na wydarzenie/inicjatywę?
Świetnie! Zgłoś się do nas!
Zobaczymy, co wspólnie jesteśmy w stanie zrobić. Proponujemy wsparcie organizacyjne, merytoryczne, a także – w miarę możliwości – finansowe (np. na zakup materiałów).
Masz pytania, wątpliwości? Chcesz zgłosić zapotrzebowanie na konkretne zajęcia?
Zachęcamy do kontaktu!

e-mail: dom.sasiedzki@fundacjarc.org.pl

Aktualna oferta Domu Sąsiedzkiego znajduje się w zakładce PROJEKTY.