LETNIA-SZKOLA-final-kopia.png

Zapraszamy osoby działające w organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych na terenie Gdańska do udziału w Letniej Szkole Animacji Społecznej!

 

Jeżeli chcesz rozwinąć swoje kompetencje w zakresie animacji społecznej, czyli:

  • budować relacje i więzi społeczne w środowisku lokalnym,

  • aktywizować i mobilizować mieszkańców,

  • uruchamiać potencjał całych społeczności,

  • włączać do współpracy partnerów ze strony administracji publicznej oraz biznesu

ten projekt jest dla Ciebie!

Rekrutacja trwa tylko do 31.05.2021!

Zgłoś się do udziału w Szkole! Wystarczy wypełnić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.
Zgłoszenia przyjmujemy tylko do 31.05.2021 r.
Uwaga, mamy tylko 12 miejsc!

Szkoła jest podzielona na 4 zjazdy szkoleniowe. Spotkania będą odbywały się w piątki w godzinach 16.30-20.30 oraz w soboty w godzinach 9.00-16.00.

W programie kursu znajdują się m.in: metodyka pracy animatora_ki, diagnozowanie środowiska lokalnego, współpraca z biznesem, wykorzystanie elementów ekologii i ochrony środowiska w animacji.

Cały cykl szkoleniowy będzie zakończony testem końcowym oraz rozdaniem certyfikatów ukończenia LSAS.

 

Kontakt do koordynatorki:

Maria Witecka – Wiese

maria.witecka@fundacjarc.org.pl

 

Kliknij i zobacz, jak wyglądała Gdańska Szkoła Animatorów Lokalnych w zeszłym roku.

Nasza kadra szkoleniowa:

Marta Kosińska

Piotr Pogon

Małgorzata Zamorska

Marta Kosińska
Piotr Pogon
Gosia Zamorska
W życiu zawodowym zajmuje się kształtowaniem zmian społecznych w różnej skali: od poziomu indywidualnego po ogólnopolskie projekty. Z wykształcenia i zamiłowania jest psycholożką, trenerką, seksuolożką, doradczynią organizacji pozarządowych i superwizorką animatorów/ek społecznych, a także specjalistką ds. pozyskiwania funduszy (fundraiserką). Absolwentka licznych szkoleń międzynarodowych i krajowych z tematyki projektowania zmiany społecznej oraz specyfiki działania NGO, w tym Szkoły Liderów 2010 w Fundacji RC. Entuzjastka metody komunikacji NVC (Porozumienie Bez Przemocy) i pracy w nurcie Doceniającej Dociekliwości oraz Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Od 14 lat z powodzeniem tworzy i koordynuje działania w organizacjach pozarządowych w Gdańsku. Za inicjatywę i realizację wieloletnich projektów „Edukacja Bez Tabu” oraz „Poradnia Bez Tabu” wraz z zespołem została uhonorowana Europejską Nagrodą Tolerancji Tolerantia 2012. Trzy lata później zainicjowała i skoordynowała finansowanie, organizację oraz promocję Trójmiejskiego Marszu Równości (wyprowadziła wtedy 4000 osób na ulice Gdańska). Jest weganką, feministką, jeździ na rowerze, kocha koty, ludzi i swoją pracę.
Fundraiser, animator sportowy i charytatywny na rzecz osób niepełnosprawnych, prelegent motywacyjny, maratończyk i konsultant społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Koordynator i uczestnik wielu wypraw z udziałem osób niepełnosprawnych. W celach charytatywnych przebiegł setki kilometrów. Jako pierwszy człowiek bez płuca – ukończył zawody triathlonowe na dystansie Ironman. Jest laureatem licznych nagród m.in. Travelera National Geographic w kat. wyczyn roku 2011. O jego dokonaniach przeczytacie w książkach: „Każdy ma swoje Kilimandżaro”, „O dwóch takich – teraz Andy” oraz „Umarłem 4 razy”. Pracował dla wielu znanych Fundacji m. in. jako kierownik zespołu: Fundraising & PR w Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz jako pierwszy Dyrektor i Wiceprezes Fundacji Jaśka Meli.
Prezeska gdańskiej Fundacji Generacja, animatorka, aktywistka. Prowadzi we Wrzeszczu centrum aktywności lokalnej – Klub Młodego Wrzeszczaka. Popularyzatorka idei oddolnych działań obywatelskich, w tym mikrodziałań, czyli codziennych, nawykowych aktów proekologicznych, opartych na zasadzie małych kroków. Jako pedagog ulicy inicjuje również projekty skierowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Metodę Study Circle upowszechnia, organizując cykle darmowych warsztatów pod nazwą SPLOT. Inicjatorka Ogrodu Społecznego Wrzeszcz, Kina Podwórkowego, Kina Na Dywanie i wielu innych warsztatów kulturalno-społecznych, głównie dla dzieci. Poetka, założycielka Oliwskiej Szkoły Haiku.

Rekomendacje od uczestników poprzedniej edycji:

Szkoła Animatorów to propozycja zarówno dla osób działających lokalnie od lat, jak i dla raczkujących nowicjuszy. Ja należałam do tej drugiej grupy – do Szkoły dołączyłam na samym początku mojej pracy w roli animatorki społecznej Każde szkolenie było pigułką wiedzy, którą traktowałam jak szansę na rozwój – na odkrycie swojego potencjału i umiejętności. Największą wartością Szkoły Animatorów jest bogactwo jej oferty. Szeroki wachlarz wykładów i ćwiczeń pozwala pozyskać  wiedzę z wielu różnych źródeł i podążać za tym, co jest nam najbliższe w pracy animatora.
 

Joanna Leszczyńska

Animator Społeczny ISE Chełm

Poziom realizacji szkoleń był bardzo wysoki – zajęcia teoretyczne, wsparte praktycznymi warsztatami oraz wizytami studyjnymi pozwoliły uzyskać wszechstronny pakiet – otrzymaliśmy bogaty zasób wiedzy i umiejętności do prowadzenia dużych, ważnych projektów. Swoimi umiejętnościami możemy wspierać formalne i nieformalne grupy ludzi, którzy chcą działać, pragną zmieniać świat. Wielkie brawa dla Łukasza Samborskiego oraz Jerzego Boczonia oraz Fudacji RC z Gdańska za dostrzeżenie zapotrzebowania na tego typu szkolenia oraz za ich profesjonalne, pełne zaangażowania przeprowadzenie. Podziękowania również dla pozostałych uczestników Akademii – za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę na warsztatach.

Alina Jakusz

Stowarzyszenie Instytut Czasu

Dzięki Szkole Animatorów usystematyzowałem i poszerzyłem wiedzę na temat pracy ze społecznością lokalną, a także o współpracy z administracją i trzecim sektorem. Zajęcia prowadzili najlepsi eksperci, a ich uczestnikami była grupa świetnych ludzi! To wszystko sprawiło, że czas spędzony z Pomorską Szkołą Animatorów był czasem dobrze wykorzystanym.

Szymon Benedyk

Stowarzyszenie Traugutt.org

Radny Gminy Pruszcz Gdański

Dzięki uczestnictwu w Szkole Animatorów odświeżyłam wiedzę, którą zdobyłam podczas studiów socjologicznych. Uzyskałam również cenne wskazówki, które z pewnością przydadzą się w pracy animatora lokalnej społeczności.

Agata Żemetro

Koło Gospodyń Wiejskich „Błękitna Radunia”

Udział w Szkole Animatorów, kursie organizowanym przez Fundację RC, był wspaniałym doświadczeniem dającym możliwość wszechstronnego rozwoju w pracy animatorskiej. Dzięki udziałowi w szkoleniu można było wzbogacić się o ciekawą wiedzę związaną z pracą animatora, otrzymać wartościowe narzędzia do pracy animacyjnej, a przede wszystkim nawiązać wspaniałe znajomości z innymi animatorami z pasją. Polecam!
 
Kalina Nowogórska

Doula, liderka klubu mam Boborunia

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.