Jerzy Boczoń

Prezes Fundacji

jerzy.boczon@fundacjarc.org.pl

Współzałożyciel i wieloletni prezes zarządu Fundacji RC. Ekspert w sprawach związanych z trzecim sektorem. Konsultant wielu programów rozwojowych m.in. Umbrella Project UNDP, Consensus, Civic Dialogue, Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności.

Trener i coach specjalizujący się w tematyce partnerstwa, standaryzacji, planowania strategicznego oraz współpracy z administracją publiczną.  W latach 2002 – 2008 Przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiej Sieci SPLOT.

Jest autorem wielu publikacji specjalistycznych w prasie branżowej oraz  poradników „Standaryzacja Usług Społecznych” i „Budowanie partnerstwa”. Redaktor książki „Organizacje pozarządowe w społeczeństwie obywatelskim”.

Członek Komitetu Ekspertów i współautor „Modelu współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi”. Obecnie członek m.in: Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych (PROP), Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego (PRDPP), Pomorskiego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej (PKRES) oraz zespołu ds. kontraktowania usług przy NIW-CRSO.

Laureat Nagrody Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży w roku 2001 „za dokonywanie zmiany społecznej w środowisku” oraz VIP – Wolontariat 2006. W 2011 Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski a w 2015 roku Nagrodą Obywatelską 25-Lecia Samorządności w Polsce.