Łukasz Brządkowski

Specjalista ds. Ekonomii Społecznej

lukasz.brzadkowski@fundacjarc.org.pl

W RC zajmuje się ekonomią społeczną oraz prowadzeniem Dobrego Dealu – fundacyjnego sklepu ES.

Ukończył politologię na Uniwersytecie Gdańskim i studia podyplomowe z zarządzania na Politechnice Gdańskiej. Od 2008 roku działa społecznie, najpierw jako animator lokalny, potem koordynator warsztatów i wydarzeń kulturalnych przy trzech edycjach Festiwalu Zdarzenia.

Jest założycielem portalu Dawny Tczew – Wirtualne Muzeum Miasta, zajmującego się poznawaniem i promocją historii lokalnej. Od 2010 roku jest prezesem Ruchu Inicjatyw Obywatelskich Tczewa, zaangażowanego w kwestie budżetu obywatelskiego i projekt rewitalizacji Parku Miejskiego.

Aktywnie działa na rzecz sektora pozarządowego. Za swoją działalność dwukrotnie otrzymał wyróżnienie w kategorii Animator Roku Powiatu Tczewskiego. W 2014 r., za zaangażowanie w zmiany regulaminu budżetu obywatelskiego, otrzymał w pałacu Prezydenta RP nagrodę Super Samorząd.

Jest autorem kilkudziesięciu artykułów dotyczących dziejów Tczewa oraz współautorem kilku publikacji o tej tematyce. Oprowadza również po Tczewie zarówno turystów, jak i wycieczki szkolne ucząc dzieci i młodzież historii miasta.