Łukasz Samborski

Dyrektor Fundacji, Współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego

lukasz.samborski@fundacjarc.org.pl

Absolwent Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie nauczyciel akademicki. Od 10 lat związany z sektorem pozarządowym, koordynator wielu projektów społecznych oraz edukacyjnych. Członek Zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych. Współzałożyciel i Prezes Fundacji Rozwoju Społeczno-Gospodarczego PROSPEKT.

Członek Rady Działalności Pożytku Publicznego VI kadencji.
Współprzewodniczący Rady Działalności Pożytku Publicznego VII kadencji.
Członek Krajowego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej III kadencji przy Ministrze Rodziny i Polityki Społecznej, w ramach którego pracuje w grupach roboczych ds. strategicznych oraz edukacyjnych.

Od lutego do grudnia 2021 roku członek zespołu eksperckiego przy Przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku Publicznego w zakresie opracowania kształtu nowej ustawy o Radzie Dialogu Obywatelskiego.

Współautor raportu pt. „Finansowanie organizacji pozarządowych przez JST w latach 2020 i 2021”.

Naukowe zainteresowania skupia wokół ekonomii, przede wszystkim aspektów finansowych w III sektorze.