Małgorzata Sokołowska

Koordynatorka Projektów

malgorzata.sokolowska@fundacjarc.org.pl

Koordynatorka projektu Pomorska Animacja Społeczna 2.0 oraz wolontariatu.

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Kierunek studiów oraz radość z podróżowania i poznawania różnych kultur rozpoczęły jej pasję do jogi, której jest instruktorką. Mówi o sobie, że jest miłośniczką ludzi, a dokładniej kreowania miejsc, działań mogących ich do siebie zbliżyć; przestrzeni dostępnej dla każdego, otwartej na każdą osobę niezależnie od jej ograniczeń. Mówi, że „bariery są wszędzie, ważne jest abyśmy je dostrzegli i by były one motorem do działania oraz dążeniem do kompromisowych rozwiązań poprzez szeroko rozumiany dialog”. Takie właśnie działania prowadzi w Otwartym Ogrodzie Społecznym przy SP23 w Gdyni, który powstaje z oddolnej inicjatywy od 2019 roku.