Maria Witecka-Wiese

Specjalistka ds. Regrantingów i Projektów społecznych

maria.witecka@fundacjarc.org.pl

W Fundacji RC zajmuje się koordynacją projektów regrantingowych i społecznych takich jak: Gdański Fundusz Sportowo – Rekreacyjny, Akumulator Społeczny, Szkoła Animatorów Społecznych, Teleopieka.

Ponadto do jej zadań należy opracowywanie koncepcji projektowych, pozyskiwanie partnerów, prowadzenie badań społecznych (głównie jakościowych) oraz przygotowywanie ofert i umów.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i spotkaniach dotyczących programów grantowych.

Absolwentka socjologii na Uniwersytecie Gdańskim. Głównym przedmiotem jej badań naukowych była socjologia sportu i przemiany tożsamości.

Od ponad 10 lat jest związana z sektorem pozarządowym pracując jako wolontariuszka, organizując wymiany młodzieżowe i działając na rzecz lokalnych społeczności.

Jej największą pasją jest Francja, jej kultura i język francuski. Od 5 lat zajmuje się organizacją wymian polsko – francuskich w swoim rodzinnym mieście. Oprócz tego jest miłośniczką teatru, aktywnego wypoczynku i podróży.