logo-GSAL.png

Gdańska Szkoła Animatorów Lokalnych obejmuje m.in. cykl szkoleniowo-doradczy dla gdańskich działaczy społecznych, obecnych lub przyszłych animatorów społeczności lokalnych. GSAL to także platforma wzajemnej integracji oraz wymiany doświadczeń. Dla uczestników szkoleń zapewnimy indywidualne wsparcie superwizora w celu wypracowania strategii działań po zakończeniu cyklu spotkań. Dodatkowo uczestnicy szkoleń mogą wziąć udział w wizytach studyjnych w miejscach, które wyróżniają się pozytywnie pod względem animacji społecznej.

Kontakt do koordynatora: Łukasz Samborski
lukasz.samborski@fundacjarc.org.pl

Poniżej znajduje się harmonogram z zakończonej edycji Gdańskiej Szkoły Animatorów Lokalnych realizowanej w 2020 roku wraz z rekomendacjami uczestników z poprzednich lat. 

Szkoła jest podzielona na 6 zjazdów szkoleniowych. Spotkania będą odbywały się w piątki w godzinach 16.30-20.30 oraz w soboty w godzinach 9.00-16.00.

Nasi szkoleniowcy

Marta Bańka

Kierownik Działu Komunikacji w Instytucie Kultury Miejskiej. Zajmuje się kontaktami z przedstawicielami mediów i komunikacją działań instytucji. Współorganizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Absolwentka psychologii organizacji, zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe „Content marketing, storytelling i webwriting” w Wyższej Szkole Bankowej. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, kierowała komunikacją Projektu Światowe Jamboree Skautowe Polska 2023, obecnie kieruje komunikacją i marketingiem Europejskiego Jamboree 2020.

Kamila Kulpa

Animatorka, trenerka, psychoedukatorka i psychoterapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Prowadzi ośrodek pozaformalnej edukacji Kacze Bagno-Miejsce Inicjatyw Pozytywnych oraz Fundację Psychoedukacyjną Aspiracje. Tworzy i realizuje cykle edukacyjne, wspiera ludzi oraz grupy w procesie zmiany i z pasją szuka rozwiązań. Ukończyła szkoły: trenerów, animatorów, psychoterapii i socjoterapii, psychologii pozytywnej i coachingu. Jej pasje to: żeglarstwo, podróże, psychologia i sztuka. Jest po uszy zakochana w Indiach.

Piotr Stec

Prezes Zarządu Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych, czyli federacji organizacji parasolowych, które wspierają rozwój III Sektora. Szkoleniowiec, trener i certyfikowany doradca formalnoprawny dla organizacji pozarządowych. Jest też Członkiem Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz Ogólnopolskiego Konwentu Wojewódzkich RDPP. Animator lokalny i działacz społeczny. Przewodzi Fundacji MAPA Obywatelska w Kwidzynie. Animator projektu rozwoju ekonomii społecznej w subregionie nadwiślańskim (w ramach projektu Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES DOBRA ROBOTA).

Maria Olszewska

Trenerka, doradczyni i wykładowczyni fundraisingu i crowdfundingu. Od 2011 roku szkoli z zakresu fundraisingu i crowdfundingu NGO z Polski i innych krajów Europy w językach polskim, angielskim i włoskim. Prowadzi firmę doradczą MjjO. Ma doświadczenie w pracy z małymi organizacjami działającymi lokalnie, jak i zsieciowanymi, które mają swoje oddziały w wielu krajach.

Sulisława Borowska

Animatorka społeczna, moderatorka, trener rozwoju osobistego i doradca zawodowy (od 20 lat związana z Kaszubskim Uniwersytetem Ludowym, a od 8 ze Stowarzyszeniem KASZUBIANKI). Od wielu lat przygotowuje i realizuje różne zadania z obszaru kultury, aktywizacji społecznej i zawodowej. Posiada bogate doświadczenie w organizacji: plenerów dla artystów, warsztatów rękodzieła ludowego i artystycznego, działań animacyjnych dla seniorów, kursów doskonalących dla nauczycieli z obszaru edukacji regionalnej i moderacji, projektów aktywizujących dla osób, które chcą wejść na rynek pracy oraz zadań aktywizujących lokalne społeczności.

Jerzy Boczoń

Współzałożyciel Fundacji RC. Kopalnia wiedzy o trzecim sektorze. Konsultant i ekspert programów m.in. Umbrella Project UNDP, Consensus, Civic Dialogue, Forum na rzecz Wychodzenia z Bezdomności, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży. W latach 2002 – 2008 Przewodniczący Zarządu Ogólnopolskiej Sieci SPLOT. Jest autorem poradników „Standaryzacja Usług Społecznych” i „Budowanie partnerstwa”. Członek Komitetu Ekspertów i współautor „Modelu współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi”.

Rekomendacje od uczestników poprzedniej edycji:

Szkoła Animatorów to propozycja zarówno dla osób działających lokalnie od lat, jak i dla raczkujących nowicjuszy. Ja należałam do tej drugiej grupy – do Szkoły dołączyłam na samym początku mojej pracy w roli animatora społecznego. Każde szkolenie było pigułką wiedzy, którą traktowałam jak szansę na rozwój – na odkrycie swojego potencjału i umiejętności. Największą wartością Szkoły Animatorów jest bogactwo jej oferty. Szeroki wachlarz wykładów i ćwiczeń pozwala pozyskać  wiedzę z wielu różnych źródeł i podążać za tym, co jest nam najbliższe w pracy animatora.
 

Joanna Leszczyńska

Animator Społeczny ISE Chełm

Poziom realizacji szkoleń był bardzo wysoki – zajęcia teoretyczne, wsparte praktycznymi warsztatami oraz wizytami studyjnymi pozwoliły uzyskać wszechstronny pakiet – otrzymaliśmy bogaty zasób wiedzy i umiejętności do prowadzenia dużych, ważnych projektów. Swoimi umiejętnościami możemy wspierać formalne i nieformalne grupy ludzi, którzy chcą działać, pragną zmieniać świat. Wielkie brawa dla Łukasza Samborskiego oraz Jerzego Boczonia oraz Fudacji RC z Gdańska za dostrzeżenie zapotrzebowania na tego typu szkolenia oraz za ich profesjonalne, pełne zaangażowania przeprowadzenie. Podziękowania również dla pozostałych uczestników Akademii – za zaangażowanie oraz wspaniałą atmosferę na warsztatach.

Alina Jakusz

Stowarzyszenie Instytut Czasu

Dzięki Szkole Animatorów usystematyzowałem i poszerzyłem wiedzę na temat pracy ze społecznością lokalną, a także o współpracy z administracją i trzecim sektorem. Zajęcia prowadzili najlepsi eksperci, a ich uczestnikami była grupa świetnych ludzi! To wszystko sprawiło, że czas spędzony z Pomorską Szkołą Animatorów był czasem dobrze wykorzystanym.

Szymon Benedyk

Stowarzyszenie Traugutt.org

Radny Gminy Pruszcz Gdański

Dzięki uczestnictwu w Szkole Animatorów odświeżyłam wiedzę, którą zdobyłam podczas studiów socjologicznych. Uzyskałam również cenne wskazówki, które z pewnością przydadzą się w pracy animatora lokalnej społeczności.

Agata Żemetro

Koło Gospodyń Wiejskich „Błękitna Radunia”

Udział w Szkole Animatorów, kursie organizowanym przez Fundację RC, był wspaniałym doświadczeniem dającym możliwość wszechstronnego rozwoju w pracy animatorskiej. Dzięki udziałowi w szkoleniu można było wzbogacić się o ciekawą wiedzę związaną z pracą animatora, otrzymać wartościowe narzędzia do pracy animacyjnej, a przede wszystkim nawiązać wspaniałe znajomości z innymi animatorami z pasją. Polecam!
 
Kalina Nowogórska

Doula, liderka klubu mam Boborunia

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE dotyczącymi ochrony danych, prosimy o zapoznanie się warunkami korzystania z naszych usług. Nasze warunki opisują, w jaki sposób korzystamy z pozyskanych danych i dostępnych opcji w plikach Cookies.